Мафія: Вся сім'я в зборі

$210

Сьогодні навряд чи можна зустріти людину, яка нічого не чула про таку психологічну гру, як "Мафія". Вона з'явилася ще в далекому 1986 році, а її автором став студент психологічного факультету МДУ Дмитро Давидов. Це гра для великої компанії людей, у якій учасники випадково поділяються на 2 групи: мирні жителі та злочинці. Один із гравців стає ведучим, якийВін роздає учасникам картки, які й визначають, кого на службу прийняла мафія, а хто грає на боці простих обивателів.

Процес гри

Гра ділиться на 2 етапи: день і ніч. Удень учасники обговорюють, хто може бути злочинцем, висувають свої версії, а потім голосують за кожного підозрюваного. Мета мирних жителів - вичислити злочинців, тоді як вони намагаються відвести від себе підозри, переконавши інших у своїй невинності. За підсумком голосування, кандидата, за якого виступила більшість гравців, вважають убитим івибуває з гри.

Після цього настає ніч. Усі мешканці засинають (заплющуючи очі), а потім мафія робить постріл. На цьому етапі злочинці розплющують очі та спільно ухвалюють рішення, хто стане наступною жертвою: це робиться мовчки, одними жестами. Ведучий ухвалює вибір, оголошує початок дня та озвучує, хто ж цього разу не прокинувся. Мирні мешканці здобудуть перемогу, якщо обчислять усіх членів мафії. Азлочинці переможуть, якщо в грі залишиться менше мирних жителів, ніж їхніх.

Ролі в "Мафії"

З моменту появи "Мафії" її ігровий процес не зазнав жодних змін, але зате змінилися ролі. А якщо бути точнішим, вони розширилися! Члени мафії отримали особливі властивості, а в мирних жителів з'явилися лідери. Про них ми докладніше розповімо далі.

Лідери

У грі може бути тільки один лідер, але якщо ви і зовсім хочете обійтися без нього, то збільште кількість мирних жителів у партії. Лідери мають особливі властивості і теж прокидаються вночі. Їхні дії настають після ходу злочинців.

Детектив

Як і належить справжньому детективу, цей персонаж здатний з'ясувати, ким є гравець. І, звісно ж, у нього є вогнепальна зброя, а отже, він може ще й застрелити когось! Після пострілу мафії настає хід детектива. Він обирає гравця, а ведучий розкриває його роль. Якщо детектив хоче застрелити гравця, він показує це жестом пострілу.

Шериф

За здібностями це майже детектив. "Майже", тому що в нього немає можливості з'ясувати роль гравця, але є можливість застрелити його. Якщо шериф запідозрив вас у приналежності до мафії, будьте впевнені, він у вас вистрілить.

Священик

Здатність священика така ж, як і в детектива, але з одним нюансом: якщо він вирішить дізнатися роль гравця, він також розкриє свою обраному гравцеві.

Суддя

Роль, що говорить сама за себе. Вдень під час суду він може захистити гравця від вильоту з гри: якщо суддя не голосуватиме проти кандидата на виліт, цей гравець залишиться живим, навіть якщо за його виліт проголосувала більшість. Але цю роль не розкривають - нехай мафія гадає, хто з тих, хто утримався, є суддею.

Журналіст

Цей персонаж дає змогу дізнатися, чи належать 2 людини до однієї групи гравців. Вночі він обирає двох людей, і, якщо вони прихильники, ведучий киває йому. Але до якої саме групи вони належать, ведучий не розкриває.

Тюремник

Цей лідер так само може впізнати роль. І якщо гравець виявляється злочинцем, його відправляють до в'язниці. Після фази ночі ведучий озвучує, хто став ув'язненим - він позбавляється своїх здібностей, можливості вбивати і права брати участь у голосуванні, але в обговоренні може брати участь. Однак якщо тюремника застрелили, усіх ув'язнених одразу звільняють і вони отримують назад свої здібності.

Ще кілька мирних жителів

Крім лідерів, у "Мафії" є інші ролі:

  • Доктор - захищає гравця від смерті: прокидається раніше за мафію і вибирає того, хто врятується від пострілу
  • Охоронець - прокидається перед мафією і захищає свою ціль: якщо гравця було застрелено, замість нього з гри вибуває охоронець
  • Сновида - прикидається мафією: він прокидається з нею і поводиться так само, як злочинець, але намагається не розкрити себе. Якщо злочинці вирахують і вб'ють сновиду, вони отримають додатковий постріл
  • Красуня - діє майже як лікар, але позбавляє свою ціль усіх здібностей на цю ніч.

Мафіозі

Хрещений батько

Хрещений батько прокидається після вбивства жертви. Він вибирає гравця і позбавляє його права голосу на денному голосуванні.

Вор

До ходу мафії прокидається злодій. Він краде в обраного гравця його здатність, і той позбавляється її на цю ніч.

Адвокат

Як і злодій, цей персонаж прокидається перед мафією і дізнається роль обраного гравця. Адвокат може скористатися отриманою інформацією для скоєння вбивства, але йому треба переконати решту членів мафії вибрати жертвою свою мету. При цьому свою роль він видавати не може.

Стукач

Цей персонаж ходить одним із найперших перед мафією, і це пов'язано з його здатністю: він може обмовити одного учасника. Це означає, що якщо хтось захоче перевірити його роль, ведучий буде зобов'язаний показати карту мафії, навіть якщо гравець ним не є.

Одинаки

Взяти участь у грі може лише один такий персонаж (на те вони й одинаки). Це третя сторона протистояння, яка виграє тоді, коли всі інші учасники, окрім одинака, вибувають із гри.

Маніяк

Цей персонаж, як і мафія, теж вбиває гравців. У місті просто на один труп більше.

Різник

Як і маніяк, різник залишає на ранок більше мертвих тіл, але вбити він може тільки гравця з якою-небудь роллю. Простого обивателя вбити у нього не вийде.

Аферист

На відміну від інших одинаків, аферист нікого не вбиває, він діє дещо хитріше: обраний ним гравець голосує так само, як і аферист. Спочатку всі голосують, як зазвичай, після чого ведучий повідомляє обраному аферистом гравцеві, як він голосує виходячи з того, як проголосував аферист.

Якудза

Те саме, що й мафія, але виступають проти неї. Щоб додати якудза до гри, дотримуйтесь цих рекомендацій: у грі мають брати участь щонайменше 12 осіб, а ролі злочинців діляться порівну між мафією і якудза. Кожен клан перемагає лише в тому випадком, якщо буде вбито всіх членів ворожої групи, а містяни опиняться в меншості.

Часті запитання

Як грати в настільну гру "Мафія"?

Щоб зіграти в гру "Мафія: Вся сім'я в зборі", зберіть велику компанію охочих, виберіть ведучого та роздайте гравцям по одній карті ролі. Усе, що вимагається від вас, - сила переконання. Якщо ви "мафія", не дайте іншим голосувати проти себе. Якщо ви мирний житель, - обчисліть злочинців і залишіться живими! Кожен раунд відбувається у 2 етапи, які контролює обраний ведучий.

Скільки триває гра в "Мафію"?

Усе залежить від кількості учасників та їхнього досвіду гри. З мінімальним складом гравців партія триватиме від 20 хвилин.

Скільки людей можуть грати в "Мафію"?

Узяти участь у грі "Мафія: Вся сім'я в зборі" можуть від 7 до 17 осіб. Один гравець обов'язково має бути ведучим, а це значить, що взяти на себе роль мафії або мирних жителів зможуть від 6 до 16 осіб.

У чому сенс гри "Мафія"?

Незалежно від ролі, що дісталася вам, ви прагнутимете одного - залишитися в живих. Однак ваша приналежність до однієї з груп вплине на стиль гри: будучи мафією, вам необхідно відводити від себе підозри мирних жителів, переконуючи їх голосувати проти своїх же. Водночас мирний житель грає в невіданні, хто ким є, і намагається це визначити.

Чим корисна гра в "Мафію"?

"Мафія: Вся сім'я в зборі" - це інтелектуальна гра, яка дає змогу розвинути гнучкість розуму, а також змушує вас уважно слухати тих, хто вас оточує, і постійно аналізувати сказане.

$210

Прокрутити до верху